Kalendář akcí

Bederní svaly – svaly duše a moudrost těla


Vedoucí akce:
Začátek:
05.03.2017 - 09:30 h
Konec:
05.03.2017 - 16:30 h
Místo konání:
Cena:
1200,- Kč

Bederní svaly – svaly duše a moudrost těla

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (Psoas) z hlediska nejen terapeutického pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak tělo funguje ve své hloubce.

Bederní svaly jako jediné propojují trup s končetinami a jsou důležité pro to, jak se v životě „cítíme“. Ve středu našeho těla jsou obklopeny orgány, a i proto je jejich přirozenou vlastností jakési „tekutění“.

Kurz nabídne řadu jednoduchých, ale účinných cvičení, které Vám pomohou řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali, ale kde může být prvotní zdroj. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení, prohloubení naší pozornosti a porozumění našemu tělu jako „živému organismu“.

Cvičení je inspirováno přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, autorky knih „Psoas Book“, která se tématice věnuje skoro 40 let. Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu.

S sebou: oblečení ve vrstvách pro pocit tepla (vnitřní svaly bývají „zamrzlé“) a láhev vody.
Lektorka: Michaela Cusanová, více o lektorce na www.sensingbody.cz
Rezervace: v prodejně Zlatého klíčeku

Comments are closed.