Zkušenosti klientů

Naděje chodí zpříma

Milá paní doktorko Verecká,
úžasná by bylo výstižnější. Moc děkuji za to, co jste pro mě udělala. Chtěla jsem pomoc pro syna a v nečekané míře jsem ji dostala i já.
Včera odpoledne jsem šla bytem a cítím: Něco je jinak. Ale co? Podívám se dolů, vidím svůj hrudník a najednou si uvědomuji, že po 26 letech každodenního vědomého (a těžce neúspěšného) snažení o správné držení těla – zastrčit břicho, podsadit pánev, narovnat ramena – já jdu ROVNĚ se správným držením a hlavu, kterou jsem měla od puberty jako želvička vystrčenou dopředu, mám ve správné pozici. Bez přemýšlení. Bez námahy. Bez bolesti.
Jdu se podívat do zrcadla, volám děti, ty to potvrzují, dcerka jásá: mami, ty jsi rovná jako dřevo! a já brečím a brečím, červená mi nos a slzy mi tečkou a cítím obrovský příliv vděčnosti a lásky k Vám.
Zbavila jste mě během krátké chvíle vědomých i nevědomých strachů a úzkostí a já jsem povyrostla. Kompletně. Fyzicky i duševně. A ačkoliv od této proměny uběhl zatím jen pouhý jeden den, já se budu ze všech sil snažit, aby mě už žádný strach nesevřel tělo natolik, že se před ním shrbím nebo skloním. Protože ten pocit, ta volnost, je tak úžasná a osvobozující.
Teď píšu tento dopis s vyjádřením vděčnosti a hádejte co? Sedím ROVNĚ u stolu…
První a určitě ne poslední setkání s Vámi mě nesmírně obohatilo a kromě jiného před sebou pořád vidím Vaše nádherně zářící oči, když jste mi ukázala, jaký vliv budu mít na své děti, když se začnu mít bezvýhradně ráda.

Ještě jednou a ještě mnohokrát Vám děkuji za Vaši pomoc a za to, co teď cítím.
Sílu.
Jistotu.
Lásku.
Odvahu.
Klid.
A jestli moje zkušenost může někomu pomoci můžete ji i zveřejnit s mými iniciálami.
Přála bych každému, aby si zažil řešení „svého“ problému se stejnou intenzitou a radostí jako já.

P. S. Do předmětu jsem použila název básně, která mi jako první padla do oka, když jsem před chvílí hledala Váš e-mail. Tak to krásně „sedlo“ na mou situaci, že jsem neodolala…

Vedoucí akce: Naděžda Verecká
Klient: Eva Č.
Datum: 30.6.2013

Comments are closed.